ČeskyEnglish
Nabíjecí stanice - Řada DSP

Nabíjecí stanice DSP

Základní koncept
Koncept dobíjecích stanic pro veřejné použití vychází z požadavků na umístění stanic na veřejném prostranství bez trvalého dohledu. Základní vlastností tak musí být dostatečná ochrana uživatelů před úrazem směrem od stanice stejně jako ochrana stanic před vandaly. Vlastní dobíjení probíhá po registraci jedinečnou ID kartou, která je spojením mezi poskytovatelem a klientem. Veškeré ovládání je velmi intuitivní a jednoduché, aby umožnilo dobíjení všem vrstvám mobilní veřejnosti. Základní verze dobíjecí stanice je osazena třífázovou zásuvkou s rozsahem až do 64A, typicky 32A. Je možné osadit jak standardní zásuvku CEE7 nebo moderní zásuvku pro e-mobilitu dle IEC 62196-2. V rozšířené verzi může být dvojice zásuvek nezávisle ovládaná.

Řízení dobíjení
Nejjednodušší řízení dobíjení je na základě prostého zapnutí a vypnutí zásuvky bez komunikace s elektromobilem. Tento typ ovládání zásuvky může být vybaven pomocným proudovým relé PR01, které odepne zásuvku při vytržení nebo porušení kabelu.  Sofistikovanější formou řízení je plná implementace komunikace mezi stojanem a elektromobilem dle standardu IEC 61851. Elektromobil musí být pro toto řízení vybaven interní řídící jednotkou, stojan je v tomto případě osazen řídící jednotkou PortGuard63, která zajišťuje komunikaci mezi elektromobilem a nabíjecí stanicí. Osazení zásuvky dle IEC 62196 (Mennekes) s control pilem a proximity pilotem je nutností.

Konstrukce
Konstrukce je postavena na robustním odlitku, který je velmi odolný vůči vlivům prostředí a zároveň umožňuje autorizovanému technikovi  nastavení, vyčtení dat, případně údržbu a správu stanice. Celý blok je z hliníkového odlitku, které je sám o sobě zajímavou designovou hmotou. Tento blok lze nechat v surovém technicistním provedení nebo ho dále upravovat např. nástřikem či polepem loga a symbolů poskytovatele.

Registrace klienta
Registrace klienta je zajištěna pomocí RFID karty. Tuto kartu vydává poskytovatel dobíjecích služeb, např. energetická společnost. Klient je zaregistrován u poskytovatele a platí za služby resp. energii, kterou si na stojanech odebral. Stojany si pod jedinečným číslem ID karty ukládají dávky odebrané elektrické energie spolu s časovým záznamem. Tyto záznamy jsou komunikačním kanálem přeneseny do datové centrály.

Komunikace
Základním komunikačním rozhraním u veřejných stanic je IR rozhraní dle IEC62056-21, tj. standard, kterém je vybaven každý digitální statický elektroměr. Místo tohoto rozhraní je možné každou stanici vybavit GSM/GPRS rozhraním a zajistit tak dálkový přístup a vyčtení dat. Při GPRS komunikaci se předpokládá, že provozovatel má vlastní APN pro připojení stanic.


Detailní technický list k produktu si můžete stahnout zde: Nabíjecí stanice řady DSP

Info - Admin - 2011